více o Code Red

28. srpna 2008 v 14:55 | Miška
code-red-mp3Popularita hitů od Code Red - Kanikuly a 18 stále stoupá. Šíří se obdobně jako stejnojmenný počítačový vir. Code Red vydávají desku Partycode a přijedou k nám do Čech. Úplně vše se o nich dozvíte v dnešní diskografii.
Milná bývá představa o tom, že duo Code Red pochází z Ruska. Ruské předky má pouze zpěvačka Maria, její matka byla ruska a otec němec. Od dětství žije v německém Bonnu. Za celým projektem stojí práce německých producentů.
kanikulyMaria nebyla nikdy obyčejnou dívkou. Už jako malá, vyměnila veškeré plyšáky a panenky Barbie za fortepiano a mikrofon. Často se strojila do svátečních šatů své matky, aby se převlékla za dospělou zpěvačku. Její sny se začaly pozvolna naplňovat když jí bylo 10 let. To poprvé vystoupila na hudební scéně. Tehdy už dobře věděla, že zpěv je celý její život. Ve svých 16 letech začala důsledně pracovat na svém hlase a vždy se příležitostně zúčastňovala akcí hudebních castingů. Na jednom z nich také poznala svého hudebního partnera Maura, který byl původním členem Code Red (2007-2008).
code-red-mauroMauro se narodil ve Švýcarsku a od 15 let žije v německém Düseldorfu. Od dětství se viděl pouze v muzice, zatímco jeho vrstevníci ve škole se naopak chtivě ohlíželi za profesorkou biologie, on neustále snil o svém budování kariéry na hudební scéně. Využíval každé volné chvíle kterou trávil hraním na své první klávesy, které dostal ke svým 12 narozeninám. V současnosti svůj volný čas věnuje především motokrosovému sportu a fotbalu, ale přitom nezapomíná na muziku a snaží se skládat vlastní texty. Mauro vydržel v sestavě pouze do začátku roku 2008. V současnosti ho na koncertních akcích nahradil Marc Staudinger, proč je tomu tak, nám není zatím známo...
code-red-online Současnou pánskou polovičku dua zastupuje Marc Staudinger, rodák z německého Kölnu, který si prošel od roku 1996 několika hudebními projekty, je úspěšným moderátorem zábavných akcí a občasným manekýnem i hercem. Vystudoval londýnskou Royal Academy (akademii múzických umění).
Celá historie Code Red se začala psát začátkem roku 2007, kdy se německý producentský tým pod velením Ivo Moringa zaangažoval při vydání prvních singlů Senor Pomedor (Hot Hot Hot) a 2sexy 4you. S Ivo Moringem dále spolupracuje např. DJ. Ötsi, Banaroo, D.J. Bobo a v neposlední řadě též kapela No Angels.
Ivo Moring byl právě ten, kdo sjednával první letní vystoupení pro Code Red nejen v Německu, ale také v Rakousku. Nejdříve šlo o klubovou a diskotékovou scénu a "Kanikuly" se tou dobou ještě nekonaly...
Tím se zároveň odstartovala spolupráce s Flash Entertainment a se Svenem Petersenem. Pouze díky jim mohl vzniknout takový cover hit, jako jsou právě Kanikuly 2007. Hit Kanikuly je přebraný od ruské skupiny BUM, která ho nazpívala jako první. Školní videoklip od Code Red má své kořeny u našich polských sousedů, kde se natáčel. Po jeho několikanásobném odehrání v rádiích a po vydání CD singlu ve spolupráci s nahrávací společností Magic Records & Universal Music se zalíbil i na hudební stanici Viva, kde se držel několik týdnu na špici místní hitparády a navíc vyhrál i soutěž o nejoblíbenější hudební klip.
Po tak velikém úspěchu bylo zcela jasné, že je potřeba se aktivně vrhnout do další práce, aby mohl vzniknout singl "18". "Osmnáctka" se stala dokonce ještě větším hitem než Kanikuly. Singl "18" je opět cover verze přebraná z ruského hitu zpěváka Rukiho Vverha.
Code Red pracují dál a to na novém albu s názvem "PARTYCODE", které je na spadnutí. Mělo by vyjít během června 2008 a pokřtít by ho měli právě u nás v Čechách!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama