Květen 2009

Ukázka z knihy The Host

31. května 2009 v 19:08 | Mufinek
The Host (napsala Stephenie Meyer)
Kniha má prolog, epilog, 59 kapitol a 606 stran.
Na matičce Zemi proběhla invaze mimozemšťanů známých jako "The Souls" a lidé prohráli.
The Souls ke svému životu potřebují hostitele a těmi se pro ně stali pozemšťané. Jakmile jsou tato stříbrná stvoření vložena do lidského těla, naprosto přebírají kontrolu a mysl původního obyvatele těla zaniká, zůstávají jen vzpomínky...Jak ale zjistíte po prvních stránkách...není to tak v případě těla, které dostala Wanderer. Původní majitelka těla Melanie Stryder odmítá upadnout do zapomnění a dává svou přítomnost Wanderer velmi často a rázně najevo. Tak dvě naprosto odlišné mysli obývají jedno tělo. Mírumilovná, laskavá několik tisícovek let stará Wanderer, která je mezi "svými" velmi známá, protože žila již na 8 jiných planetách (což není pro Souls obvyklé) a rázná, tvrdohlavá, houževnatá dvacetiletá Melanie, která zoufale miluje Jareda Howea a svého malého bratra Jamieho. Melanie často atakuje Wanderer vzpomínkami a pocity na Jareda a Jamieho tak moc, že z těchto dvou stanou nedobrovolní spojenci a vydají se Jareda a Jamieho hledat...V patách je jim ale The Seeker, žena která má za úkol vyhledávat lidské hostitele, Wanderer totiž měla z mysli Mel získat informace, kde se lidé schovávají...Nakonec se Wanderer a Mel dostávají do pouště, kde Mel hledá úkryt svého strýce Jeba. Poušť skrývá víc než jen strýčka, taky další 28 lidí...mezi kterými je Jared i Jamie. Pro Wanderer a Mel však nastávají kruté chvíle...pro lidi je totiž Mel mrtvá a Wanderer je nepřítel...Lidská povaha je prudká a těkavá - mírumilovnou Wanderer by každý z lidí nejradši zabil a to včetně Jareda, do kterého jsou Mel s Wanderer zamilované...
Na závěr? Doporučuji The Host všem. I těm co neumí úplně perfektně anglicky. Kniha je napsaná pěknou angličtinou, takže s menší pomocí slovníku by neměl být problém :D. Nečekejte na překlad - originál je vždy lepší:).

:-* krásné

31. května 2009 v 13:51 | Mufinek


New Moon Kiss Edward Bella

Icon

31. května 2009 v 13:40 | Mufinek |  Kellan Lutz's
více fotek je samozřejmě v celém článku akorát je škoda, že jsou tam ty nápisy, ale jinak mu to tam strašně moc sluší co myslíte?

nádherná animka NM

31. května 2009 v 13:28 | Mufinek
strašně mocky krásná animačka :-*The Host<---

31. května 2009 v 10:16 | Mufinek
http://dr-don-wycd.itmblog.com/files/2009/04/host.jpg
(celá článek)

knihy -> Stephanie

31. května 2009 v 10:14 | Mufinek

Stephanie->zajímavosti ke knize Rozbřesk

31. května 2009 v 10:11 | Mufinek
Ačkoli byla Stephenie Meyerová vyhlášena v roce 2005 autorkou roku díky své knize Stmívání, z dáli zní spousta hlasů, které by s touto volbou nesouhlasili. Pokud jste však nezůstali u filmu a skutečně jste se pustili do knih, udělali jste dobře. Ano, jeden se musí prokousat téměř dvěma tisíci stránek, než dojde na konec, ale celkem to stojí za to.

Stephanie Meyer-životopis

31. května 2009 v 10:01 | Mufinek

Obrazek

Stephenie Meyerová promovala na Brigham Young University s bakalářským titulem z angličtiny. Nyní žije se svým manželem Panchem a třemi mladými syny Gabem, Sethem a Elim ve Phoenixu v Arizoně. Po publikaci jejího prvního románu Stmívání ji knihkupci vybrali jako jednu z nejslibnějších autorů roku 2005.
...

krasny diplik od Mrs.ManinQy.Cullen

31. května 2009 v 9:27 | Mufinek |  Diplomky pro mě

mocky se mi libi je vazne starsne mocky krasny dekuju mocky :-*